День української писемності та мови 2016

9 листопада 2016 року в Лісностінківській ЗОШ І-ІІІ ступенів уже традиційно було проведено лінійку з нагоди Дня української писемності та мови.

Упевнені, що цього дня „і рідний наш Куп’янськ, і школу привітну вітали  прості українські слова: „Добридень, громадо! Святкова лінійка цей день урочистий наш відкрива”.

Окрім літературного виступу із закликом вивчати українську мову, не цуратися рідного слова, за яке боролися і Тарас Шевченко, і Франко, і Леся, в рамках проектів учнівського самоврядування було реалізовано проект „Говоріть українською”, в межах якого

1)                      цього дня і вчителі, й учні, й працівники школи намагалися говорити українською мовою, уникаючи русизмів, суржику;

2)                      учні 9-11 класів написали орфографічний диктант „Наша мова”;

3)                      для учнів 5-7 класів було проведено конкурс читців;

4)                      учні початкових класів разом із представниками учнівського самоврядування читали й обговорювали українські народні казки.

Тож прислухаймося до слів сучасного українського поета Олеся Лупія:

Обминайте чужинні слова кострубаті,

Що до нашої мови зухвало повзуть.

Говоріть, почувайтеся наче на святі,

І натхненні слова радість вам принесуть! (в. „Говоріть”),

давайте говорити українською мовою не лише 9 листопада чи 21 лютого, а кожного дня, відчуймо, що ми – українці – гідні називатися нащадками Великого Кобзаря!

Учитель української мови Т.Гаманко