Робіть!

Втішайте свою дитину.

Коли дитина з вами розмовляє, слухайте співчутливо й уважно. Визначте чіткі та тверді умови для дитини. Не скупіться на нагороду-похвалу чи поцілунок. Не втрачайте почуття гумору.

Проблеми «батьків і дітей» немає там, де дружать і мають спільні заняття.

Не робіть!

Не перебивайте дитину, не говоріть, що ви вж

е все зрозуміли, не відвертайтеся, поки підліток не закінчить розповідати.

Не примушуйте дитину робити те, до чого вона не готова. Не вимагайте одразу дуже багато.

Не слід постійно виправляти дитину, повторюючи: «Не так! Перероби!»

Не треба піддавати критиці дитину навіть сам на сам, тим більше не слід цього робити при інших людях.

Не треба встановлювати для дитини дуже багато правил: вона перестане звертати на них увагу.

Не виявляйте надмірного занепокоєння з приводу кожної зміни в дитині: невеликого руху вперед, або навпаки, деякого регресу.

Пам'ятка для батьків

1.     Щодня привчайте дітей до будь-якого виду праці. Підберіть їм посильні доручення і терпляче домагайтеся їх виконання.

2.     Радійте успіхам дитини, заохочуйте її починання, нехай не дратують вас невдачі, навчіть дітей, як треба робити правильно.

3.     Ніколи не карайте дітей працею.

4.     Виховуйте в них працелюбність і повагу до праці інших особистим прикладом, намагайтеся, щоб у вас не розходилися слова і справи.

5.    Сприяйте участі дитини в трудових справах, які проводять у школі. Не залишайте поза увагою розповідь дитини про шкільні справи.

6.     Намагайтеся самі надавати класу посильну допомогу.

7.    Пам'ятайте, вчитель ваш  союзник.

8.    Обов'язково розповідайте дітям про свою виробничу і громадську діяльність, про працю людей, яких вони знають.

Користь від залучення батьків та громади до партнерства в освіті

Користь для учнів:

-  покращення успіхів у навчанні, збереження здоров'я;

-   одержання кращих оцінок на випускних іспитах;

-   краща поведінка та активніша участь у роботі класу^

-    позитивне та сумлінніше ставлення до виконання домашніх завдань;

-    регулярне відвідування школи;

-    підвищення інтересу до навчання в закладах вищої освіти.

Користь для батьків:

-   усвідомлення позитивного впливу на освіту своїх дітей; -допомога у встановленні кращого спілкування між батьками, дітьми та вчителями;

-  залучення батьків до навчання дітей вдома;

-  спонукання батьків до підвищення своєї освіти.

Користь для вчителів:

- задоволення батьків роботою школи, вчителя; - зменшення втрат навчального часу на розв'язання проблем дисципліни;

-  глибше розуміння культури школи та громади.

Користь для школи:

-   підвищення ефективності роботи школи;

-  зміцнення і поглиблення позитивних стосунків між школою і сім'єю;

-  надання необхідної та корисної інформації для батьків без використання коштів на друкування та тиражування матеріалів;

-  надання підтримки школі з боку громади та батьків.

Користь для громади:

-         ефективне використання можливостей громади для об'єднання зусиль, спрямованих на досягнення спільної мети; - успішне виконання роботи в школі надає людям почуття власної гідності та задоволення.