Тиждень книги 2016.

Ти, кохана книжко, учиш нас, навчаєш,
Про усякі дивні речі нам оповідаєш!
Тож гукнімо, діти: «Нашій книжці – слава!
В ній наука і розвага, втіха і забава!»

44 років поспіль — починаючи з 1967 р., за рішенням Міжнародної ради дитячої книги, в день народження видатного датського письменника-казкаря Ганса Крістіана Андерсена — 2 квітня світ відзначає Міжнародний день дитячої книги. Зазвичай до цього дня в Україні, а також у багатьох інших країнах, приурочене проведення Тижня дитячого читання який проходе в квітні. Святкування Міжнародного дня дитячої книги є наглядним показником того, що книга, яка створена саме для дитини, має великий вплив на формування її характеру та становлення як людини. Дитячі книги вбирають у себе дивовижний, невичерпний, чарівний світ, який дитина відкриває для себе саме завдяки книжці. Просто треба взяти в руки Книгу і ...опинитись в цьому світі...

Як до живих джерел глибоких,

Ми  припадаємо до книг.

Черпаємо снагу, неспокій

Та нездолану правду з них.

Нас поведуть вони у мрію,

Щоб розпізнати суть буття

Прийдешні нам шляхи відкриють

І стануть школою життя

Сила книги безмежна. Без неї людина сліпа. Протягом усього життя ми звертаємося до книги. Вона відкриває нам небачені обрії, допомагає зрозуміти історію народу, розкриває таємниці природи, життя. Книга – мудрий друг, який не вміючи говорити, розказує про незвичайні пригоди і подорожі, про навколишній світ, про різні чудеса.

У кожного з вас є книжки, які особливо подобаються. Одному до вподоби казки, другому – твори про війну, сміливих людей, третій полюбляє веселі вірші й оповідання. Але всі книжки однаково потребують уваги і бережного ставлення до них.

Найстаріша книга в історії людства на етруській мові знаходиться у Болгарському національному історичному музеї в Софії. Раритет містить шість скріплених між собою листів з 24-каратного золота , на яких вибитий текст і зображені вершник, русалка, ліра і воїни.

Найменшою книгою у світі є «Кобзар», створена вона українським майстром Седристим. У книжці 12 сторінок і на кожній по 8 віршових рядків. Сторінки настільки тонкі, що перегортати їх можна кінчиком загостреної волосини. Зшита книжка павутинкою. А обкладинка зроблена з пелюстки безсмертника.
    Найбільша книга вийшла у світ у минулому столітті у 1832 році в Лондоні, її висота 5,7 м., а ширина 2,7 м. Розмір букв – 15 см.

У наш складний і бурхливий час, коли стрімко зростає потік інформації, що його дістає дитина з усіх можливих джерел, твори дитячих письменників проходять випробування на подальше життя. Наталя Забіла — одна з найстарших українських письменниць, яка писала переважно для дітей. сповідувала один принцип: для дітей треба писати так само добре, як і для дорослих, і навіть ще краще тоді книги читатимуть.

Дотримуючись традицій, Всеукраїнський тиждень дитячого читання щорічно стартує в різних регіонах України. У ці дні в бібліотеках для дітей та юнацтва, шкільних бібліотеках відбуваються різноманітні заходи, спрямовані на популяризацію серед дітей читання, книги і бібліотеки як скарбниці знань.

Я пропоную вашій увазі план проведення Тижня дитячої  книги, який відбудеться протягом цього тижня. Хочеться вірити, що всі ви станете активними його учасниками.

Конкурс  малюнків "Книга в моєму житті"

Акція «Подаруй книгу бібліотеці»

Визначення Найкращого Читача року.

Традиційно переможці будуть нагороджені.

Тож бажаємо успіхів і дякуємо за увагу!

Святкова лінійка присвячена відкриттю Тижня дитячої книги 2016

Конкурс малюнків "Книга в моєму житті"

Нагорода переможців